Panevėžyje – ispaniškos Vyno Naktys

ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vyno populiarinimo projektą Baltijos šalyse, organizuoja Vyno Naktų renginius vartotojams. Šių renginių tikslai – supažindinti vartotojus su ES vynų sistema, didinti ES vynų, pagamintų konkrečiuose regionuose ar iš konkrečių vynuogių veislių, žinomumą, skatinti atsakingą vartojimą Baltijos šalyse.

Sostinėje ir kituose Lietuvos miestuose išpopuliarėjusios Vyno Naktys vasario 11 d. trečią kartą aplankė Panevėžį, kur restorane „Kafenhauz“ vyko Ispanijos vynams skirtas renginys. Dalyviams buvo siūloma 7 rūšių šiam renginiui atrinkto ispaniško vyno, kuris buvo derinamas su ispaniškų užkandžių meniu: tapas, paella ir kitais tradiciniais ispanų skanėstais. Vyno ekspertas Mindaugas Paliukas su svečiais dalijosi istorijomis apie ispaniško vyno pasaulį, žiniomis apie vyno regionus, populiariausias vynuogių rūšis.

Vakaro metu skambėjo profesionalaus gitaros virtuozo Raimondo Januševičiaus gyvai atliekamos Ispanijos autorių melodijos, buvo skaitomos eilės, vyko ispanų kalbos viktorina.

Renginių ciklas Vyno Naktys sumanytas tam, kad smalsūs žmonės galėtų žinių apie vyną gauti ne tik iš knygų, interneto ar rimtų mokymų, bet ir lengva, pramogine forma. Kaip teigia Vyno Naktų organizatoriai: „Vyno pasirinkimas yra itin platus, visko neišragausi, todėl norint atsirinkti, reikia ir šiek tiek žinių apie regionus, vynuogių rūšis, klimato sąlygas, kurios turi įtakos derliaus skoniui. Kita vertus, vyno šalyse ragavimą visada lydi bendravimas, muzika, priderinti užkandžiai – tai yra vyno kultūros dalis“.